20 Mart 2015 Cuma

BRUGGE MAÇI SONRASI FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ4 gün önce alınan 5 gollü Erciyes galibiyeti Biliç’e bu maçta da 4-4-2 ile oynarsam golü erken bulabilirim ve maçı erken koparabilirim izlenimi uyandırmış olsa gerek ki bu şekilde bir diziliş ile sahaya çıktı ki bence de düşünülebilir bir taktikti. Brugge üstüne gelmeyeceğini düşünen Biliç kapalı savunmayı açmak için 2 forvet + Olcay ile kenarlardan gelecek G Töre Opare ve Motta ile golü erken bulurum düşüncesine hakimdi. Fakat futbol sahada oynanmadan kazanılmıyor ilk yarıda istenen ataklar bir türlü gerçekleşmedi ve rakip 3-4 tane kontra yaptı. Oyun planı tutmayan bir TD’nin oyuna müdahale etmesi için ne olması gerekir?? Koca bir ilk yarıyı boşa geçirmen yeterli bir done değil midir? Biliç için değilmiş… İkinci yarı Motta’nın müthiş golüyle başlamışsın ve rakip artık açılmaya başlamış ilk yarıda birçok kontra vermişsin ve senin takımın 2 senedir takım savunması yapmasını bir türlü öğrenememiş ve sen hala oyuna müdahale etmiyorsun orta sahanda top tutamıyorsun ve orta sahada top tutabilecek ve top kapabilecek adamı yanında oturtuyorsun. Atiba yada Oğuzhan’ın oyuna en geç 55. Dakikada oyuna girmesi gerekiyordu. Hadi bunu yapamadın. 61 dakikada Tolga’nın müthiş hatası sonrası yediğin golden hemen sonra çift forvete devam edebilirsin ama sahada gezinen Pektemek’i çıkartmak bu kadar mı zor? 60. dakikada bu takımın 4-4-2 için biraz çalışması gerektiğini görmeli ve takımın ezberlediği 4-2-3-1’e dönmek gerekirdi diye düşünüyorum çünkü benim fikrim 2 forvet her zaman çok gol atacaksın demek değildir. Takımın ezberlediği oyun sistemi ile oynamak daha mantıklı olabilirdi.Golden sonra taraftarında takımı yalnız bırakması ve Biliç hatasını devam ettirmesi ile takım çöktü ve çok rahat bir şekilde geçebileceğimiz UEFA çeyrek finali başka bahara kaldı. Oyuncuların bireysel performansına bakacak olursak Tolgay dışında normal performansının üstüne çıkan bir oyuncu yok iken Franco, Necip, Olcay ve Tolga berbat oynadılar. Demba ba’nın haftalardır süren düşüşü devam etti.


fenerbahçe beşiktaş ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Fenerbahçe maçına Beşiktaş son 4 – 5 yıldır lige çok hızlı girer. Lig ilerledikçe derbi ve Avrupa mağlubiyetleri ile takımda bir düşüş başlar geçen seneyi hatırlar herkes ilk 4 hafta fırtına gibi Beşiktaş 5. Hafta GS mağlubiyetini demoralizasyonunu 5-6 hafta yaşadı sonra yeniden kendine geldiğinde Fenerbahçe ve Galatasaray sezon başındaki kötü hallerinde değillerdi ve sen ne kadar kendini düzeltmiş dahi olsan yine derbi maçlarda tökezledin ve çok rahat bir şekilde 2. bitirebileceğin ligi 3. bitirdin.


Bu sene durum biraz farklı ligde hem GS hem de FB kötü dönemler geçirirken biz kazandık biz kötü günler geçirirken onlar kazandı. Artık kader haftaları geldi en az hata yapan ligi kazanacak. Ama benim Biliç’e olan inancım bitti. Her kırılma maçında oyuna etki edemedi ve kırılma maçlarını kaybettirdi. Önümüzde iki tane kırılma maçı var bakalım bu maçlarda ne yapacak. Benim fazla güvenim kalmadı ve başarabileceğini sanmıyorum inşallah beni yanıltır. Bu sene bu takım iki derbiyi kaybetse dahi şampiyon olabilir. Benim düşüncem derbideki oyunlara da bakarak sezon sonunda Biliç ile ilgili kararı vermek. Benim düşüncem Biliç derbileri kaybederse şampiyon dahi olsak gönderilmeli. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder